چهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397

بی‌ثمر در دیدارهای سرنوشت ساز؛

علیرضا بیرانوند چه زمانی قرار است برای پرسپولیس تاثیرگذار باشد؟

شناسهٔ خبر: 4117515 -
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس که هنگام ورودش تاکید کرده بود «آمده است تا دروازه این تیم را ۱۰ سال بیمه کند» در دو سال گذشته هیچ تاثیری در موفقیت‌های این تیم نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، دو سال پیش زمانی که علیرضا بیرانوند از نفت تهران به پرسپولیس پیوست در اولین اظهار نظرهایش تاکید کرد می خواهد ۱۰ سال در این تیم بماند و به موفقیت های سرخپوشان کمک کند. او تاکید کرد نمی خواهد دروازه بان بی تاثیری باشد و می خواهد با تمام توانش بازی کند و باعث شادی دل هواداران شود.

حالا پس از دو سال حضور این دروازه بان ملی پوش در جمع سرخپوشان، او به تعهد ماندنش در این تیم عمل کرده اما برای موفقیت پرسپولیس «تاثیرگذار» نبوده و هر بازی که سرخ ها نیاز به نتیجه گرفتن و موفقیت داشته اند، بیرانوند نتوانسته مرد شماره یک آن بازی باشد و به تیمش کمک کند.

بازیهای زیادی بوده که این دروازه بان گل های بدی دریافت کرده و عملا به ناکامی تیمش کمک کرده است. کمتر هواداری از پرسپولیس به خاطر دارد که بیرانوند در یک بازی مهم این تیم تاثیرگذار بوده و توانسته نقش «مرد اول» تیمش را بازی کند.

بازی با الهلال عربستان در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نمونه ای بارز از دیدارهای مهم و سرنوشت ساز پرسپولیس بود که علیرضا بیرانوند بازهم نه تنها تاثیری در روند بازی تیمش نداشت بلکه برعکس روی هر دو گل هم مرتکب اشتباهاتی شد و عملا یکی از بی تاثیرترین بازیکنان زمین بود. همانطور که در دیدار رفت و خوردن چهارگل هم کم اثر بود.

او روی ضربه پنالتی عمر خربین در حالی که بازیکن الهلال ضربه «چیپ» را به آرامی زده بود و یک دروازه بان شش دانگ می توانست آن را مهار کند، اول اینکه مسیر توپ را اشتباه تشخیص داد و دوم اینکه هنگامی که روی زمین بود و توپ به آرامی در حرکت بود، به جای اینکه از سمت راست خودش بچرخد و امکان مهار توپ را پیدا کند، از سمت چپ چرخید و توپی که می شد مهارش کرد درون دروازه قرار گرفت.

در صحنه گل دوم هم او درحالی که مهاجم الهلال درون محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شده بود و دو مدافع مقابل او بودند، به جای اینکه روی خط دروازه باشد تا فضا و دید بیشتری برای مهار توپ داشته باشد، نزدیکی خط شش قدم بود و به خاطر فاصله اندکی که با مهاجم داشت و دو مدافع هم تا حدودی دید او را محدود کرده بودند، توپ از زیر دستش رد شد و به تور دروازه چسبید.

بیرانوند در بازی با سپاهان که پرسپولیس می توانست سه امتیاز مهم را در اصفهان بگیرد «لایی» خورد و سرخپوشان در دقایق پایانی سه امتیاز را با یک امتیاز عوض کردند، در بازی رفت با الهلال هم او نتوانست تاثیری در روند فنی تیمش داشته باشد. او چهار گل دریافت کرد و موقعیت خاصی را از حریف نگرفت. 

نمونه های این بازی در این دو سال زیاد بوده است. او در خروج هایش دچار مشکل است و گاهی اوقات تمرکزش را هم درون زمین از دست می دهد و گل های بدی می خورد. برخی کارشناسان دروازه بانی مطمئن بودند او از فیکس بازی کردن را دلیل افت سنگربان ملی پوش پرسپولیس می دانند و اعتقاد دارند برانکو باید به وی شوک نیمکت نشینی بدهد.

علیرضا بیرانوند که دروازه بان شماره یک تیم ملی فوتبال ایران هست و شانس حضور درون دروازه این تیم در جام جهانی را هم دارد، اگر می خواهد این فرصت بزرگ را از دست ندهد باید ایرادهایش را برطرف کند و در نتیجه دیدارهای تیمش تاثیر مستقیم داشته باشد و «دیده» شود. این دیده شدن تنها با تاثیرگذار بودن و گرفتن توپ های مهم صورت خواهد گرفت و اگر غیر از این باشد یک دروازه بان معمولی هم می تواند درون دروازه سرخ ها بایستد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی